چگونه می توانیم یک کارآفرینی تولیدی پوشاک باشیم؟

چگونه می توانیم یک کارآفرینی تولیدی پوشاک باشیم؟
 • دکتر ماکان آریا پارسا معتقد است که کارآفرینی تولیدی پوشاک یکی از موفقیت آمیزترین مشاغل تولیدی می باشد. پوشاک اصلی ترین پوشش بشر است. در تمام دنیا مردم بر اساس آداب، رسوم، دین و آیین خود لباس هایی را  متناسب با فصول مختلف استفاده می کنند. فروشگاه ها، مغازه ها، بوتیک ها و تولیدی های بسیاری در کار تولید و فروش پوشاک هستند. با وجود کثرت افراد در این حرفه باز تولیدکنندگان بسیاری وجود دارند که درآمدشان چند صد میلیونی و حتی میلیاردی می باشد. تولید و فروش لباس باکیفیت، در نظر گرفتن سلایق مختلف، بازاریابی خوب و قیمت مناسب در جذب مشتری بسیار موثر است.

  بازاریابی و کیفیت به حدی در جذب مشتری موثر است که اگر از همان ابتدا هزینه مناسبی برای آن صورت بگیرد، قطعا محصول بعد از مدتی تبدیل به یک برند معروف خواهد شد. برای نمونه محصولات نایک و آدیداس که حتی در بین افراد مسن و کم سواد هم در سراسر دنیا از جمله ایران شناخته شده هستند. در صورتی که ممکن است حتی در داخل ایران، تولیدکنندگانی باشند که محصولات باکیفیت تری نسبت به نایک و آدیداس تولید کنند. اما به دلیل عدم بازاریابی خوب در بین مردم آنچنان شناخته شده نباشند. در صورتی که به فکر کارآفرینی تولیدی پوشاک هستید و می خواهید صفر تا صد تولیدی لباس را بدانید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

  صفر تا صد کارآفرینی تولیدی پوشاک

  کارآفرینی تولیدی پوشاک شامل مراحل مختلفی است. بدون تحقیقات اولیه، سرمایه لازم و … نمی توان وارد این حرفه شد. کارآفرینی تولیدی پوشاک یکی از مشاغل پر درآمد در ایران است. فضای مجازی و رسانه های ارتباط جمعی مانند تلویزیون، باعث شده تا مردم هر روز با طرح های جدیدی از انواع مختلف لباس در سراسر دنیا آشنا شوند. تولید کننده داخلی باید تمام تلاش خود را بکند که بتواند علاوه بر بروزرسانی تولیدات خود، متناسب با فرهنگ و آداب رسوم مردم دست به طراحی و تولید لباس بزند. برای اینکه یک کارآفرین موفق در زمینه تولید پوشاک باشید، باید از همان ابتدا با صفر تا صد تولیدی لباس آشنا شوید. در ادامه برخی از مهم ترین مسائل در کارآفرینی تولید پوشاک را برای شما توضیح می دهیم.

  تعیین هدف از کارآفرینی تولیدی پوشاک

  تعیین هدف از کارآفرینی تولیدی پوشاک

  کارآفرینی تولید پوشاک یک مسیر پر فراز و نشیب است، چرا که شما با لباس و پوشش افراد سر وکار دارید. باید سلایق مختلف را در نظر بگیرید و از همه مهم تر بروز باشید.

  اولین قدم در کارآفرینی تولیدی پوشاک طراحی یک بیزینس پلن یا برنامه تجاری می باشد. یک کارآفرین برای اینکه به موفقیت برسد، باید هدف خود را از تولید پوشاک مشخص کند و متناسب با آن پیش برود. باید بداند که در زمینه چه نوع پوشاکی می خواهد فعالیت کند. پوشاک زنانه می خواهد طراحی کند یا مردانه و یا بچگانه، چه نوع لباسی می خواهد تولید کند لباس زیر، جوراب یا پوشش مخصوص مجالس و … . چه میزان سرمایه می خواهد صرف این کار کند؟ آیا می خواهد برای گروه خاصی از جامعه لباس تولید کند یا همه افراد جامعه را در نظر دارد؟ آیا قصد دارد تولیدی خود را گسترش دهد و محصولات خود را به سراسر کشور و حتی دنیا صادر کند و … خلاصه اینکه برای کارآفرینی تولیدی پوشاک باید تمامی مراحل کاری خود را در ذهن خود طی کنید و طبق یک برنامه مشخص پیش بروید.

   

  مزایای تولیدی پوشاک

  کارآفرینی تولیدی پوشاک مزایای زیادی دارد. تولیدی پوشاک علاوه بر درآمد بالا مزایای بسیار دیگری را برای فرد به ارمغان می آورد. از جمله مزایای تولیدی پوشاک عبارت است از:

  مزایای تولیدی پوشاک

  شخصی بودن کسب و کار و نداشتن کارفرما

  از جمله مهمترین مزایای تولیدی پوشاک این است که کسب و کار متعلق به خود فرد است. فرد می تواند در مورد تمام مسائل مربوط به کسب و کار خویش تصمیم بگیرد. از همه مهم تر اینکه دیگر کسی نیست که به او امر و نهی کند، حقوق او را کم بدهد یا دیر بدهد. خلاصه اینکه کارآفرین خودش رییس خودش است.

  تصمیم گیری کاملا مستقلانه و فردی

  از  دیگر مزایای تولیدی پوشاک این است که فرد مجبور نیست برای اینکه طرحی را عملی کند، چیزی را تغییر دهد و یا به دیگران متکی باشد. البته می تواند جهت جلوگیری از خسارات و یا اشتباهات ممکن با دیگران مشورت کند، اما در نهایت این خود او است که تصمیم نهایی را می گیرد. خلاصه اینکه تحقق ایده مورد نظر منوط به تصمیم خود کارآفرین است.

  مطابقت با برنامه زندگی

  از مزایای تولیدی پوشاک این است که فرد مجبور نیست ساعات مشخصی را به سر کار برود،  و یا اینکه اگر کار مهمی برای وی پیش آمد مانند کارمندان اداره جات حتما مرخصی بگیرد.  مهم ترین مزایای تولیدی پوشاک همین است که فرد هر زمان که بخواهد کار می کند و یا به تولیدی خود سر می زند.

  ایجاد شغل برای سایرین

  از جمله بهترین مزایای تولیدی پوشاک این است که فرد کارآفرین علاوه بر اینکه برای خودش ایجاد شغل می کند، تعدادی دیگر از افراد نیازمند شغل را هم به سر کار می برد.

  امکان توسعه کار

  امکان گسترش و توسعه کار از دیگر مزایای تولیدی پوشاک است. بعد از آنکه فرد شغل را ایجاد و تمامی مراحل ذکر شده بالا را طی نمود و به درآمد مناسب رسید، می تواند حرفه خود را گسترش دهد. از مهم ترین مزایای گسترش شغل  ایجاد شغل برای افراد بیکار و متخصص در این حرفه می باشد .

  درآمد مناسب

  زمانی که فرد کارآفرین به ثبات شغلی برسد و جایگاه خود را در بازار و در بین مشتریان پیدا کند، به درآمد مناسب دست پیدا خواهد کرد. در صورتی که خلاقیت، کیفیت و قیمت مناسب را هم در تولید و فروش کالای خود به کار گیرد، قطعا درآمد وی هر روز افزایش پیدا خواهد کرد.

  امکان خلاقیت و عملی کردن ایده های نو

  احتمالا تاکنون افرادی را دیده اید که ایده های مختلفی را در تولید پوشاک دارند، اما به دلیل اینکه نمی توانند آن را در جایی به کار گیرند از آن ایده دست می کشند. چه بسا ایده این افراد معجزه ای در صنعت پوشاک داخلی باشد و در صورت عملی شدن آن، کشور را از واردات کالای خارجی بی نیاز کند. از جمله مهم ترین مزایای تولیدی پوشاک این است که فرد می تواند ایده های خود را بدون هیچگونه ترسی عملی کند. مهم تر این که هر وقت که بخواهد می تواند در محصولات خود تغییراتی ایجاد نماید.

  هزینه راه اندازی تولیدی پوشاک

  کارآفرینی تولیدی پوشاک یک شغل درآمد زا است، نمی توان در مورد هزینه راه اندازی تولیدی پوشاک میزان مشخصی را تعیین نمود، عوامل مختلفی مانند اجاره مکان، استخدام نیرو، خرید وسایل و پارچه، تبلیغات، بازاریابی و …  در هزینه راه اندازی تولیدی پوشاک موثر می باشد.

   درآمد تولیدی پوشاک

  درآمد تولیدی پوشاک

  کارآفرینی تولیدی پوشاک قطعا به درآمد خواهد رسید. مانند مورد قبلی میزان مشخصی را نمی توان برای درآمد تولیدی پوشاک تعیین نمود. عوامل مختلفی مانند کیفیت، خلاقیت، جنس پارچه های مورد استفاده و قیمت می تواند در درآمد تولیدی پوشاک موثر باشد. نکته مهمی که یک کارآفرین تولیدی پوشاک از همان ابتدای کار باید بداند بازاریابی می باشد. در صورتی که بازاریابی خوبی برای محصولات صورت بگیرد و محصولات تولیدی از همان ابتدا در بین مشتریان به خوبی شناخته شود، قطعا درآمد تولیدی هر روز افزایش پیدا خواهد کرد.

  این مطلب ادامه دارد … .

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای